کد متلب الگوریتم کرکس های آفریقایی

کد الگوریتم بهینه سازی کرکس های آفریقایی (متلب) رایگان

در این پست کد متلب و مقاله الگوریتم کرکس های آفریقایی به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است (پایین همین صفحه). این کد از مقاله اصلی الگوریتم کرکس های آفریقایی برگرفته شده است و شما می توانید به راحتی آن را در متلب اجرا کرده و نتایج آن را مشاهده کنید. این کد مرجع توسط تیم دیپ لرن پلاس تایید شده است.

الگوریتم بهینه سازی کرکس های آفریقایی (Africans Vultures Optimization Algorithm) یک الگوریتم فرا ابتکاری جدید است که با الهام از نحوه تغذیه و رفتارهای مسیریابی کرکس های آفریقایی ارائه شده است. آقای عبدالله زاده و همکاران وی در این الگوریتم با توجه به رفتار کرکس های آفریقایی در طبیعت، کرکس ها را از نظر قدرت فیزیکی به دو دسته تقسیم کرده اند. تمایل به غذا خوردن کرکس ها و ساعت ها جستجوی غذا توسط کرکس ها، باعث فرار از دام گرسنگی می‌ شود. بدین ترتیب دو تا از بهترین راه حل ها به عنوان قویترین و بهترین کرکس در نظر گرفته می شوند.

تمام الگوریتم های فرا ابتکاری در مرحله شبیه سازی و فرمول سازی یک سری پیش فرض در مورد محیط طبیعی را در نظر گرفته و سپس الگوریتم پیشنهادی ارائه می‌شود. بر اساس مفاهیم پایه کرکس ها، الگوریتم کرکس های آفریقایی در 4 مرحله جداگانه به صورت دقیق فرمول سازی طراحی و پیاده سازی شده است. برای درک بهتر ابتدا فلوچارت الگوریتم بهینه سازی کرکس ارائه کرده ایم، سپس هر یک از مراحل الگوریتم کرکس های آفریقایی آورده شده است.

فلوچارت الگوریتم بهینه سازی کرکس های آفریقایی
شکل 1: فلوچارت الگوریتم بهینه سازی کرکس های آفریقایی
مراحل اصلی الگوریتم:
  1. گام اول: تعیین بهترین کرکس هر گروه
  2. گام دوم: میزان گشنگی کرکس ها
  3. گام سوم: اکتشاف (Exploration)
  4. گام چهارم: بهره وری (Exploitation)
شما میتوانید کد رایگان الگوریتم بهینه سازی کرکس آفریقایی را در زبان برنامه نویسی متلب در پایین دریافت کنید.

دانلود کد متلب الگوریتم کرکس های آفریقایی

دانلود مقاله الگوریتم کرکس های آفریقایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.