کد الگوریتم بهینه سازی شاهین هریس (پایتون، متلب، جاوا) رایگان

در این پست شما میتوانید کد الگوریتم بهینه سازی شاهین هریس در سه زبان برنامه نویسی مختلف (پایتون، متلب، جاوا) رایگان در پایین همین صفحه دریافت کنید.

الگوریتم بهینه ساز شاهین هریس یکی از الگوریتم های موفق و قدرتمند در زمینه حل مسائل بهینه سازی پیچیده است. الگوریتم شاهین هریس از رفتارهای مشارکتی یکی از باهوش ترین پرندگان به نام شاهین هریس در طبیعت الهام گرفته شده است که شاهین هریس در شکار طعمه های گریزپا مانند خرگوش است. این الگوریتم در سال ۲۰۱۹ توسط Heidari  و همکاران ارائه شده است .الگوریتم شاهین هریس در سال های اخیر به دلیل عملگرهای مختلف و حل مسائل پیچیده توانسته نظر افراد زیاد در حوزه بهینه سازی و الگوریتم های فرا ابتکاری را به خود جلب کند. فلوچارت فارسی این الگوریتم در شکل(1) آورده شده است.

 

فلوچارت فارسی الگوریتم بهینه ساز شاهین هریس
شکل(1): فلوچارت فارسی الگوریتم بهینه ساز شاهین هریس

 

الگوریتم بهینه ساز شاهین هریس شامل 6 مرحله اصلی به شرح زیر است:

  • مرحله اکتشاف مبتنی بر استراتژی اول (اعضای خانواده)
  • مرحله اکتشاف مبتنی بر استراتژی دوم (درختان بلندی تصادفی)
  • مرحله محاصره نرم
  • محاصره سخت
  • محاصره نرم با شیرجه های سریع تصاعدی
  • محاصره سخت با شیرجه های سریع تصاعدی

در این سایت فیلم آموزش جامع الگوریتم شاهین در این لینک ارائه شده است.

در این آموزش ابتدا الگوریتم شاهین هریس از لحاظ تئوری و مدل ریاضی به صورت جامع آموزش داده می‌شود. در مرحله بعدی، الگوریتم شاهین هریس در محیط نرم‌افزار متلب (Matlab) به صورت گام به گام پیاده‌سازی می‌شود. در نهایت این الگوریتم بر روی توابع محک ها مختلف تست و اجرا می شود. این الگوریتم در سال های اخیر به دلیل عملگرهای مختلف و حل مسائل پیچیده توانسته نظر افراد زیاد در حوزه بهینه سازی و الگوریتم های فرا ابتکاری را به خود جلب کند، از این رو با آموزش جامع و کامل این الگوریتم میتوانید از این الگوریتم در حوزه های مختلف تحقیقاتی خود استفاده لازم را ببرید.

 

 شما میتوانید کد الگوریتم بهینه سازی شاهین هریس در سه زبان برنامه نویسی مختلف (پایتون، متلب، جاوا) رایگان در پایین دریافت کنید.

دانلود کد متلب شاهین هریس

دانلود کد پایتون شاهین هریس

دانلود کد جاوا شاهین هریس

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «کد الگوریتم بهینه سازی شاهین هریس (پایتون، متلب، جاوا) رایگان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.